Connect with us

Gundem

Müslümanlara ait yüzlerce insan kalıntısı bulundu!

Published

on

İspanya’nın güneyindeki Endülüs bölgesinin Granada kentinde yürütülen bir kazı çalışması sırasında, Endülüs İslam döneminin (711-1492) son yıllarında yaşayan Müslümanlara ait olduğu tahmin edilen çok sayıda insan kalıntısı bulundu.

Granada kent merkezindeki bir arsada yapılan kazıları yürüten ekibin başındaki arkeolog Dr. Amjad Suliman, AA muhabirine, 18 Ekim 2021’de 1000 metrekarelik bir alanda başlattıkları kazı sonrasında 5 toplu mezar ve 600 kadar insan iskeleti bulduklarını söyledi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gundem

Rusya’da okula silahlı saldırı

Published

on

Rusya’da okula silahlı saldırı: En az 13 ölü, 20 yaralı

Rusya’nın Izhevsk kentinde bir okula silahlı saldırı düzenlendi. Silahlı saldırıda 6 kişinin hayatını kaybettiği, 20 kişinin ise yaralandığını açıklandı. Bakanlıktan yapılan açıklamada ise ölü sayısının 13’e yükseldiği duyuruldu.

Yetkililer, Rusya’nın Izhevsk kentinde bir okula silahlı saldırı düzenleyen kişinin güvenlik görevlisini öldürdüğünü ve kurbanlar arasında çocukların da olduğu açıklandı.

Continue Reading

Gundem

90 bin taşeron işçiye kadro müjdesi

Published

on

Vedat Bilgin’den 90 bin taşeron işçiye kadro müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, kamudaki 90 bin taşeron işçinin kadroya geçirilmesine ilişkin çalışmanın tamamlandığını açıkladı.
Continue Reading

Dünya

Dün Rus kontrolündeki 4 bölgede referandum başladı

Published

on

Dünyanın gözü kulağı Ukrayna’da! Rus kontrolündeki 4 bölgede referandum başladı

Rusya ve Moskova destekli güçlerin işgali altındaki dört bölgede, Rus yanlısı ayrılıkçılar tarafından tek taraflı referandum kararı alınması büyük yankı uyandırmıştı. Donetsk, Luhansk, Zaporijya ve Herson’da bugün referandum için sandıklar konuldu. Dünya, bu 4 bölgeden gelecek haberlere odaklandı.

Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaşta son yaşanan gelişme, dünya siyasetinde büyük yankı uyandırdı. Rusya ve Moskova destekli güçlerin işgali altındaki Donetsk, Luhansk, Zaporijya ve Herson’da referandum kararı alınması, başta Ukrayna olmak üzere ABD ve Avrupa’nın tepkisini çekti. Türkiye de referandumla ilgili endişelerini dile getirdi.

 

Continue Reading

Trendler